Et En

Kose 7 Järve rattamaraton

Toimumisaeg
L 21.08.2021
Toimub
Paunküla Heaolukeskus Eesti, Paunküla Heaolukeskus
Spordiala
Maastikurattasõit
Distantsid
12:00 Põhisõit, 48 km
12:15 Poolmaraton, 18 km
11:30 Lastesõit - sündinud 2015 ja hiljem
11:45 Lastesõit M8/N8, 1 km
12:30 Lastesõit M10/N10
Tulemused
Korraldaja
MTÜ Kose AMK
Kontakt
Kuido Karner, +372 5656 7111, kuido@timbeco.ee

Ajakava

GPS jälgimine

Live ajavõtt

 

Laupäev, 14.08.2021

12:00 Avatud rada 48km (kiirem ning aeglasem grupp) ja 18km

Laupäev, 21.08.2021

11:30 Lastesõit sündinud 2015 ja hiljem -  0.5km
11:45 Lastesõit M8/N8 - 1km

12:00 Põhisõit 48km
12:20 Poolmaraton 18km

12:30 Lastesõit N/M10 - 1.9km

 

15:30 Autasustamine

 

Rajakirjeldus

Tallinna külje all Harjumaal, Kose piirkonnas on tänu uue Tallinn - Tartu maanteelõigu avamisele tekkinud võimalused seni kahel pool vana Tallinn - Tartu maanteed asunud rajaosade ühendamiseks nii, et kokku saaks üks terviklik ning päris korralik rattamaratoni rada.

Rada on 48 km pikk, kuid tõusumeetreid on kõigest 375 m. Samas saame nentida, et tegemist on siiski üsna tehnilise rajaga, kus on veetakistused, tehnilised singlid, raiesmikud, juurikad ning tagasiteel ka kruusa teelõike. Ca 20 km on täiesti uus rada, kus enne rattaradasid eksisteerinud ei ole.

 

Stardipaigaks on juba vanast heast ajast tuttav puhkekompleks ning tänase nimega Paunküla Heaolukeskus, mis asub otse Paunküla veehoidla kallastel. Parkimine on planeeritud Paunküla Heaolukeskuse parklasse, läheduses olevatesse RMK parklatesse ning ühele poole tee äärde. Parkimist korraldab parkimismeeskond.

 

PÕHISÕIDU RAJAKIRJELDUS - rada Google keskkonnas 

PS! (tegemist ei ole ainult Rõõsal kulgeva rajaga. Sealt läheb rada vaid läbi minnes ja tulles)

 

Rada algab Paunküla Heaolukeskuse territooriumilt ja suundub mööda suusaradasid suunaga Kiruvere muinaslaagri poole, kus saab ületada esimesi künkaid, mida selles piirkonnas pakkuda. Edasi mööda Paunküla veehoidla kallast läbib rada esimest korda veetakistust, kus veetaseme kõrgus on reguleeritud pöia kõrguseni. Veetakistuse põhi on kivine ning on diagonaalselt läbi sõidetav.

 

Peale veetakistuse läbimist saab kergema vaevaga mööda asfalti ja kruusakattega teed Paunküla Metskonna looduskaitse aladele mida mitmed ratturid on 7 Järve sügiskrossi raames külastanud. Sellest piirkonnast tuleb ratturitel läbida ainult nö voore pealne osa, mis on 4,5 km pikk singel koos laskumiste ja tõusudega, kus tähelepanu nõuavad looduslikud tehnilised takistused üks purre ja paar juurikalist lõiku. Ohtlikumates kohtades on eelnevalt hoiatusmärgid "!!!"

 

Esimene TP asub 13,7 km peal kohe vahetlult voore pealt välja jõudes. Tiimide jootjad saavad oma rattureid joota veidi hiljem, kus on selleks parem koht, sest esimene TP on ühtlasi ka kolmas TP ning autoga sinna ligi ei pääse võistluse ajal.

 

Peale karjääri liigutakse uue Tartu maantee äärest edasi Kose Risti suunas, läbides erinevaid metsistunud põlde ja raiesmike, kuni jõuab taas vana Tallinn - Tartu maanteeni. Peale tee ületust jõuab rada Sika metsa, mis on sisuliselt üks suur singeldamine.

 

Peale Sika metsa on rada otsaga Kose Ristil, kuhu on toodud vahefinish ja ka  TP2. See koht on sobiv ka tiimide jootmiseks.

 

Kui uus energia sees, saab anda korralikult kuuma 1,3 km pikkusel singlil nimega "võlumets". Tegemist on kunagi enduro mootorratturite poolt loodud väikese lõiguga, mida laiendatud rattamaratoni tarvis. Tegemist samblase metsaga, kus on erinevad künkad ja järsud pöörded, mida läbida. Peale "võlumetsa" on hetk hingetõmbeks ja rada jõuab tagasi Sika metsa, kus mööda Pirita jõe äärset võtab rada suuna tagasi võistluskeskuse suunas.

 

Oleme kursis, et selleks ajaks on üsna palju energiat jäänud rajale ning tagasiteel on võimalik rohkem kruusateid kasutada - kokku ca 5 km.

 

Olles otsaga TP3  juures, (sama mis TP1) suundub rada taas Rõõsa kanti. Viimased 10 km on sama, mis tulles - ehk taas veetakistus, Kiruvere muinaslaagri mäed ja Paunküla metsasihid.

 

Põhisõidu õnnelike nägusid rajal pildistavad Janne, Aldis ja Kristo.

 

POOLMARATONI RAJAKIRJELDUS

Rada algab Paunküla Heaolukeskuse territooriumilt ja suundub mööda suusaradasid suunaga Kiruvere muinaslaagri poole, kus saab ületada esimesi künkaid, mida selles piirkonnas pakkuda. Jõudes Paunküla veehoidla veejaamani, toimub Põhisõidu ja Poolmaratoni rajalahknemine. Selleks ajaks on tõenäoliselt kiiremad Poolmaratoni sõitjad Põhisõidu aeglasemad kinni püüdnud. Palume siis säilitada viisakus ning jälgida viitasid, kuidas rada kulgeb.

 

Veejaamast alates liigub rada mööda Paunküla Veehoidla kallast, mis on ratturitele avatud vaid Avatud raja ja võistluse ajaks, kokku ca km, kuni jõutakse tagasi Paunküla suusaradadele. Mööda suusaradasid liigub rada peaaegu kuni võistluskeskuseni, mispeale peavad ratturid tegema veel väikese pauna, et siis õnnelikult finishisse jõuda.

 

LASTESÕIDU RAJAKIRJELDUS

Lastesõidud on võistluskeskuse vahetus läheduses ning igal sõidul on ees juhtrattur, kes noori rattasõpru rajal juhendab.

Osavõtutasud

Registreerimistasud Kose 7 järve rattamaratonile

Registreerimise

I voor (kuni 11.08)

Registreerimise

II voor (kuni 18.08)

Registreerimine

kohapeal

Põhisõit

24

35

45

Põhisõidu soodushind (2003.a. ja hiljem sündinud ning 1961.a. ja varem sündinud)

15

22

30

Poolmaraton

15

22

30

Poolmaratoni soodushind (2000.a. ja hiljem sündinud)

10

15

25

Ümberregistreerimine sama distantsi piires või pikemalt sõidult lühemale
tasuta tasuta 15
Ümberregistreerimine lühemalt sõidult pikemale 15 15  

Muu info

UUENDATUD info osalejale COVID vaatenurgast:

Kose 7 Järve rattamaratoni meeskond on konsulteerinud Terviseametiga, et võimaldada ratturitele ja korraldajatele sujuvam rattaelamus ning sooviga, et üritus saaks toimuda ilma osalejate lauskontrollita. See tähendab, et ei ole kohustust näidata kohapeal vaktsineerimispassi ning ei ole vaja teostada kiirteste.

 

Selle raames oleme saanud Terviseametilt järgmised juhtnöörid ning oleme uuendanud oma ohutusmeetmeid. Ole hea ning tutvu:

 

1. Mistahes viirushaigusele viitavate sümptomitega (ka kergete nohu, köha, kõhulahtisus, iiveldus jne) inimesed peavad jääma koju, jälgima oma tervist ja vajadusel võtma ühendust oma perearstiga. Personalil on õigus saata haigussümptomitega isikud ürituselt minema.

2. Soovitame, kui on võimalik, et üritusel osalejad teevad enne koosviibimist ise eelnevalt (kuni 48 tundi) kodus antigeeni kiirtesti, järgides täpselt testiga kaasas olevat juhist (kasutada tuleb enesetestimiseks mõeldud ehk tavakasutaja teste);

3. Toitlustuse ja autasustamise ajal on vajalik teiste osalejatega hoida distantsi ning vältida suuremaid kogunemisi.

4. Stardikoridorid saavad piirmäära maksimum 50 inimest.

 

Võistluskeskus

...