Et En

43. Kuressaare Linnajooksu Sportlandi 10 km võitsid Tiidrek Nurme ja Kertu Kula

04.05.2024
Kuressaare Linnajooksu võitjad 2024 viikingikiivritega

04. mail toimunud 43. Kuressaare Linnajooksu Sportlandi 10 km jooksu võitis Eesti koondislane Tiidrek Nurme ajaga 31.17. Nurmele järgnesid Bert Tippi tulemusega 32.58 ja Franko Reinhold ajaga 33.07. Linnajooksu 10 km rada oli esmakordselt sertifitseeritud ja omas rahvusvahelist rajapassi.

Naiste arvestuses tuli Sportlandi 10 km üldvõitjaks teist aastat järjest Kertu Kula ajaga 38.47 Talle järgnesid Anni Kingsepp ja Anne-Ly Palm vastavalt aegadega 40.07 ja 40.34.

5 km meeste arvestuses sai ülekaalukalt esikoha Julius Muriuki Wahome ajaga 15.14. Tegu on ühtlasi ka mitteametliku 5 km raja rekordiga. Wahomele järgnesid saarlased Janar Mai ajaga 17.28 ja Jaen Ots ajaga 17.48. Naiste 5 km jooksu võitis Õnnely Rahu ajaga 21.14. Teise koha sai Adeele Neitsov ajaga 21.15 ja kolmanda Lisett Alt ajaga 22.01

Põhidistantsi võitjad said traditsiooniliselt viikingikiivrite omanikeks. Erinevate vanusegruppide esikolmikuid autasustati karikatega. Selgitati välja ka aktiivseimad kollektiivid - aktiivseim lasteaed oli Kuressaare Ida-Niidu lasteaed, kool Kuressaare Vanalinna Kool, spordiklubi JK Sarma ja asutus Saaremaa Toetava Hariduse Keskus. Vanima osaleja eriauhind anti "harjumuspäraselt" 5 km distantsi läbinud Paavo Varale (sünniaastaga 1935!). Kõik jooksul osalejad said uue kujundusega mälestusmedali ja osalejate vahel loositi välja jalgratas.

Kuressaare Linnajooksul oli osalemas rekordarv 1793 väiksemat ja suuremat jooksusõpra ning tegu oli viimaste aastakümnete  kõige osavõturohkeima linnajooksuga (viimatine rekord 1511 pärines eelmisest aastast). Lastejooksul oli osalejaid 721, Sportlandi 10 km 180 ja 5 km (jooks ja kõndimine) 892. Kuressaare linnajooks liigub osalejate arvu poolest kasvavas trendis ja nii anti taas Kuressaare linna sünnipäeva tähistamisele meeldejääv sportlik panus. Linnajooksu korraldajate esindaja Mati Mäetalu märkis, et ürituse võib kindlasti lugeda kordaläinuks. "Korraldajate poolt vaadatuna õnnestus jooksuüritus suurepäraselt – suur osalejate arv, super ilm mõlemal päeval ja suurepärane meeleolu. Rohkem ei oska korraldajana tahtagi ja tundub, et meie linnajooks on Eesti jooksukalendris üsna tugevalt kanda kinnitanud" märkis Mäetalu.

Kuressaare Linnajooks on Rimi Eesti Linnajooksude sarja üks osavõistlustest. Sarja järgmiste jooksudena on kavas Narva Linna Jooks ja Eesti Ööjooks Rakveres 01. juunil.