Et En

95. Suurjooksu ümber Viljandi järve võitsid Leonid Latsepov ja Laura Maasik

02.05.2024
Võitjate lilleautasustamine (foto: Stuudiopunkt)

Leonid Latsepov võttis väärt Suurjooksu võidu. Jooksu võit tuli ajaga 36.59. Teiseks tuli  Keenia jooksja Julius Muriuki, kes jäi Latsepovist kahe sekundi kaugusele. Kolmanda koha saavutas Olavi Allase (37.25), kes aga noppis mõlema vahefiniši võidud, finišijoonel jäi Allase võitjale alla 26 sekundiga. Parima Viljandlasena saavutas kuuenda koha Morten Siht tulemusega 37.51. Naiste arvestuses saavutas teist aastat järjest üldse kolmandat korda esikoha Laura Maasik ajaga 42:33. Naistest pälvis teise koha Liis-Grete Arro, tulemusega 43.21 ja kolmanda koha võitis Pille Hinn tulemusega 43.25. Parima Viljandlannana lõpetas Greete-Liisa Toom naiste arvestuses kaheksandana.

Tänavune Suurjooks oli suuresti pühendatud ka legendaarse osaleja Benno Viirandi mälestuseks. Raja seitsmes kilomeeter kannab nüüdsest Benno Viirandi nime. Suure ja väärika panuse Benno mälestuseks andis Le Hussari poolt organiseeritud Benno Viirandi mälestuskõnni 61 osalejast koosnev seltskond, kus ühtses grupis jooksuks disainitud ühtsetes särkides läbis raja viidates Benno 61-le osaluskorrale.

Tänavusel 95.Suurjooksul sai tulemuse kirja 2651 lõpetajat. Kui siia lisada Künnipäeva teatejooksul, Lastejooksudel ja mälestuskõnnil osalenud, saame osalejate arvuks kokku 3343

95. Suurjooks ümber Viljandi järve oli Rimi Linnajooksude sarja avaetapp ning sarja osavõistlus joostakse juba eeloleval laupäeval 04.05. Saaremaal, kus antakse start 43. Kuressaare Linnajooksule.

Võitja interviuu  Leonid Latsepov (Stuudiopunkt)

Naiste võitja interviuu Laura Maasik (Stuudiopunkt)