Et En

Bosch Eesti Maastikurattasari sai jätku täna Rakveres.

07.07.2024
Naiste võitja Mari-Liis Mõttus
Naiste võitja Mari-Liis Mõttus

Täna toimunud Bosch Eesti Maastikurattasarja 10. hooaja neljanda etapi, 22. Rakvere rattamaratoni 50km pikkuse Põhisõidu võitsid Markus Pajur ja Mari-Liis Mõttus. Rakverre kogunes ligi 600 ratturit, lisaks kahele võistlusdistantsile toimusid ka ajavõtuta lastesõidud.

Poolel sõidumaal olid üle kahe minutiga teistelt eest ära saanud kolm meest -  Josten Vaidem, Markus Pajur ja Gert Jõeäär. 30-ndaks kilomeetriks oli üksi eest ära saanud Markus Pajur sõitnud 2 jälitajaga sisse juba ligi minutilise vahe. 10km enne lõppu oli liidrit üksinda jälitav Vaidem 40 sekundi kaugusel, kiirematest mahajäänud Gert Jõeäär kaotas liidrile juba üle 2 minuti. Hawaii Expressi esindaja Markus Pajur suutis turvalist edu säilitada ning lõpetas võitjana ajaga 2:13:37, edestades teisena pärale jõudnud Fixuse esindajat Josten Vaidemit 33 sekundiga. Kolmandana finišeerus Gert Jõeäär (Veloplus) ajaga 2:17:44, edestades omakorda järgmisi tulijaid tervelt 5 minutiga.

“Teadsin, et tuleb ilmselt väga porine ja libe, aga lõpuks oli veel hullem kui ma oskasin arvata. Aeglane, väga-väga libe, mitu korda sai joosta. 25-30km vahel panin tempo peale, Gert tegi vea, hakkasin üksinda astuma. Tegin lõpuosas ise ka vigu, aga vahe oli suur ning järgi ei jõutud,” sõnas tänane võitja Pajur.

Naiste seas oli poolel maal üle minuti jagu konkurentide eest ära sõitnud Mari-Liis Mõttus, lähima jälitajana järgnemas Janelle Uibokand. Finišijooneks oma edu ligi 2 minuti pikkuseks kasvatanud Haanja Rattaklubi esindaja Mari-Liis Mõttus võttiski täna ajaga 2:40:23 kindla võidu, jättes teiseks sarja liidrina jätkava Spordipartner Racing Girlsi esindaja Janelle Uibokandi. Kolmanda koha sõitis  välja samuti Spordipartner Racing Girls tiimi esindav Greete Steinburg, tema lõpuaeg täna 2:47:15

„Kui eelmisel aastal oli siin eestikatel märg ja tundus raske, siis täna oli kordades raskem, Kõrgõmäel tuli mitmes kohas joosta. Esimesed 30km tundsin ennast päris kindlalt, lõpuosas läks kannatamiseks“ ütles naiste sõidu kiireim Mari-Liis Mõttus.

17km pikkusel poolmaratonil olid noorte seas parimad Magnus Normak ja Marta Mõttus. Lisaks toimusid ka lastesõidud, mille erinevatel sõitudel lustis 84 mudilast.

Tiimide arvestuses võidutsesid Spordipartner Racing Girls naiskondade- ning CC Rota Mobilis 1 meeskondade arvestuses.


Bosch Eesti Maastikurattasarja järgmine etapp peetakse 4. augustil taas Lääne-Virumaal, kui toimub SKO MOTORS’i 24. Rakke rattamaraton.


Lisainfo:
info@rattamaratonid.ee
www.rattamaratonid.ee
Foto: Bosch Eesti Maastikurattasari

Kommentaarid
Kommentaare pole. Saad olla esimene julge, kes kommentaari lisab :)
Nimi: E-post:
Kontrollkood

...