Et En

Eesti Ööjooks - Rakvere võitsid Karel Hussar ja Liis-Grete Arro

02.06.2024
Autor: Grete Veedla

Karel Hussari ja Liis-Grete Arro jooksuperele kujunes laupäeva hilisõhtu sportlikus mõttes edukaks, sest mõlemad võitsid ürituse põhidistantsi, 10 km jooksu tänavuse hooaja parimaga ning Liis-Grete püstitas samas ka isikliku rekordi.

Karel Hussari võit tuli ilusate numbritega, sest võiduajaks fikseeriti täpselt 30 minutit. Teise koha eest pidasid tasavägise heitluse maha suusamees Raido Ränkel ning noor Läti jooksja Roberts Glazers. Distantsi lõpus pani Ränkel oma paremuse maksma ning pälvis teise koha tulemusega 31.58, mis Marathon100 andmetel on ka mehe uus isiklik. Glazers ületas lõpujoone 12 sekundit hiljem ajaga 32.10.

Neljanda koha teenis mõned tunnid varem Narva linna jooksu 5 km distantsi võitnud Deniss Šalkauskas (33.04) ning viienda Aleksei Markov (33.55).

Kuuendana ületas lõpujoone kiireim naine Liis-Grete Arro, kelle tulemus 34.31 on samuti tema uus isiklik rekord. Teise koha võitis Pille Hinn (35.49) ning kolmanda Kaisa Kukk (36.34). Neile järgnesid Karmen Alnek (39.50), Polina Mattisen (41.06) ja Kärt Tepper (42.16).