Et En

Juuni algab rahvusvahelise jalgrattapäevaga ja käivitub “Jalgrattanädal 2024”

03.06.2024
Liitu tasuta sõitudega SCULT äpis
Liitu tasuta sõitudega SCULT äpis

Esmaspäeval, 3. juunil on rahvusvaheline jalgrattapäev, millega lükatakse üle Eestimaa käima “Jalgrattanädal 2024”.

Jalgrattanädalal, 3.-9. juunil toimub üle Eesti eriilmelisi rattasõite ja sündmusi, millest mitmeid korraldavad ja eeskuju jagavad tuntud sportlased ja avaliku elu tegelased. Näiteks korraldab endine profijalgrattur Tanel Kangert kolmapäeval, 5. juunil Pärnus maanteekolmapäevaku. Spordisõber ja füsioterapeut Lea Saapar korraldab aga hoopis 6. juuni õhtul algajate ühissõidu Rakverest Haljalasse värsket apelsinimahla jooma. Tallinlastele toimub matkasõit Harku-Hiiu-Trummi metsaradadel ja kesk-Eestis kogupere rattamatk Järvamaal südames Väätsal.

Selliseid vahvaid sõite, rattatrenne ja muid tasuta sündmusi toimub nädal jooksul kõikjal Eestimaal ning neile registreerumine on avatud: www.scult.app/jalgrattanadal ja trennirakenduses Scult äpp.

Jalgrattasõidud ja treeningud on erineval tasemel ja mõeldud nii neile, kes alles plaanivad regulaarsemalt jalgrattasõiduga algust teha, kui neile, kes aktiivselt sõidavad. Rattasõite leiab nii lastele kui ka ainult naistele, nii rattateedel kui ka metsaradadel.

Jalgrattanädala missiooniks on tervisliku ja turvalise rattasõidu propageerimine. Seepäras kutsuvad korraldajad kõiki üles igapäevaselt liikuma jalgrattaga ning tegema seda turvaliselt, kandes kiivrit ja järgides liikluseeskirju. Politsei- ja Piirivalveamet paneb samas kõigile autojuhtidele südamele jalgrattureid märkata ja neist turvalise kaugusega mööduda, jättes sõiduki ja ratturi vahele külgvahet vähemalt 1,5 meetrit.

Ühtlasi innustatakse kõiki jalgrattureid rattanädala jooksul oma sõpru, tuttavaid, pereliikmeid, töö- ja koolikaaslasi kutsuma jalgrattaga sõitma ja ühiseid sõitmisi sotsiaalmeedias jagama teemaviidetega #jalgrattanädal. Liikudes jalgrattaga oled teistele eeskujuks, et passiivsemad lähikondsed spordi ning liikumise juurde tuua.

Kõigi jalgrattanädalal osalejate vahel loositake välja universaalne linnajalgratas Hawaii Expressilt ning kõikide jalgrattanädala korraldajate vahel Eesti koondise jalgrattavorm Moomoolt.

Jalgrattanädala jooksul võib igaüks ürituse luua, sisestades selle info siia: https://forms.gle/2GmAiPTiX4q5CvGX7. Ürituseks võib olla jalgrattamatk või koolitus, hommikuveeremine või ühistreening õhtul, liiklusohutuse teemadele suunatud infopäev, liikluslinnaku päev lastele või mõni muu sündmus teie valikul.

 

Jalgrattanädalat veavad eest: Eesti Jalgratturite Liit, Hawaii Express, Moomoo, Politsei- ja Piirivalveamet ja trenniplatvorm SCULT.app.

 

Kommentaarid
Kommentaare pole. Saad olla esimene julge, kes kommentaari lisab :)
Nimi: E-post:
Kontrollkood

...