Et En

Pirital toimuv KFC Südasuve Challenge - Tallinn tuleb 14. juulil uue osalejate rekordiga

08.07.2024
Artjom ja Katrena kutsuvad kõiki liikuma Piritale!
Artjom ja Katrena kutsuvad kõiki liikuma Piritale!

Riiklikul liikumisaastal Tallinnasse laienenud tuntud ja armastatud südasuvine Võsu jooks on selgelt Tallinnas kanda kinnitanud. Südasuve Challenge on koos eelkäija Südasuve Maratoniga Võsul toimumas juba 2014. aastast ja kindlalt jooksuharrastajate südames. Tundus ainult olevat ainult aja küsimus ja igati mõistlik, et korraldajatele isiklikult oluline Pirita sai täiendust pigem juba harrastajatele tuntud kaubamärgiga kui et täiesti uue sündmusega.

 

Nagu nimigi ütleb, on tegemist südasuvel toimuvate jooksu ja liikumisüritustega ning võibki väita, et kui korralduskoht välja arvata, siis on võistlused pea identsed.

Mõlemad toimuvad kuurordis, start/finiš mugavalt ühes kohas ja rannajoonel. Kasutatakse rajal pudelikaelu vältivaid intervallstarte (10 inimest rajale iga 10 sekundi järel) ja osalemine toimub mereäärsel kergliiklusteel. Tallinna puhul kaasneb sellega 5 km jagu meeliülendavaid vaateid Tallinna sadamale ja vanalinnale.

 

Kuna pealinnas on keeruline suuremate võistluste läbiviimine eeskätt liikluse sulgemise ja sellega kaasneva pahameele tõttu, siis on korraldajad uute ja atraktiivsete radade ning linnakeskkondade võimaldamiseks juba pikemalt juurutamas "kogukonnajooksu" põhimõtet, kus kohalikud ja võistlejad üksteist aktsepteerides hakkama saavad ja teineteist liigselt ei ahista. Jooks toimubki taas Võsule sarnaselt kergliiklusteedel ja kõnniteel, kus osaleda võivad ka pühapäevased jalutajad ja linnarahvas. Neist turvaline möödumine on võistleja kohustus ja nagu näitavad korraldaja kogemused Võsult, Noblessnerist ja Piritalt - see on võimalik ja kõik ongi rahul kui asjade korraldus sellisena ette teada.

 

Eelmisel aastal enam kui 800 osalejat Pirital sportima pannud üritus liigub sel korral 1200 osaleja graafikus, mis on ka võistluse korraldaja sõnul selleks aastaks seatud osaluskvoot. Ei ole vist harrastajat, kes ei teaks, et Eesti Ööjooksu korraldajate sündmustel on alati kindel osaluskohtade arv ja nii mõnedki huvilistest on  nende erinevatel spordipidudel, viimase hetkeni viivitades, lõpuks ilma stardikohata jäänud. Piiratud arv kohti on ikka selleks, et kõik registreerunud pääseksid liikuma neile jõukohases tempos, saaksid rajal nobedalt teenindatud ja finišis pärjatud kõige sellega, mis juhendis lubatud. Et jaguks medaleid, särke, kiipe, tooteid energiat taastavasse kinkekotti jne.

 

Raja läbimiseks on aega traditsiooniliselt 2 h, seega saab soovi korral sündmusele kaasa haarata ka kõndijast pereliikme, kolleegi või naabri. Seltsis ikka segasem ja võib kindel olla, et iga finišeerija on õnnelik ja rahul toast välja saamisega. Traditsiooniliselt pilkupüüdev medal, Viking Line boonuskaart jpm  elamusele tervisest lisaks. Mõlemal distantsil on tagatud elektrooniline ajavõtt ja 10 km rajal on ette nähtud kaks joogipunkti.

 

Artikkel refereeritud marathon100.com portaalist

 

 

STARDIKOHTADE JÄÄK 9. juuli seisuga:

 

  • Cappy lastejooksud - VÄLJA MÜÜDUD
  • Panasonic 4 km - VÄLJA MÜÜDUD
  • Neptunas 10 km - 275 kohta
  • VIRTUAALNE OSALEMINE kuni 10.07.24: viimased pääsmed erinevatele distantsidele

 

 

HEA TEADA:

 

  • KFC Südasuve Challenge - Tallinn toimub 14. juulil 2024 (start/võistluskeskus/finiš Pirita Surfiklubi juures)
  • Cappy lastejooksude stardid alates kell 11.00
  • Neptunas 10 km stardid alates kell 12.00 ja Panasonic 4 km stardib 4 minutit pärast viimase 10 km lainet
  • Mõlemal distantsil autasustatakse kiiremat 3 naist ja meest (10 km puhul lisaks rahalised auhinnad: 250€; 150€; 100€)
  • Kõik osalejad saavad finišis medali (sh lapsed) ja kinkekoti
  • Rada on viidatud ja sõiduteede ületused reguleeritud

 

TUTVU JUHENDIGA

VIDEOKOKKUVÕTE 2023

RAJAVIDEO

Kommentaarid
Kommentaare pole. Saad olla esimene julge, kes kommentaari lisab :)
Nimi: E-post:
Kontrollkood

...