Uudsel Pühajärve pargitriatlonil olid kiireimad Oskar Hein ja Maarika Vällik

14.07.2024
Kahekordna supersprint triatlon algas Pühajärves ujumisega

Pühajärvel võisteldi Eesti esimest korda kaks korda järjest läbitavas supersprindis

Pühapäeval, 14.juulil toimus traditsiooniline Pühajärve pargitriatlon, mis teadaolevalt toimus esimest korda Eesti uues formaadis. Nimelt tuli võistlejatel läbida kaks korda järjest triatloni supersprindi distants. Starti asunutel alustasid Pühajärves ca 150m ujumisega, mille järel sõideti rattaga 4,4 km ring ja joosti ümber sõjatamme 1,5 km. Kui see kõik oli tehtud, tuli läbi vahetusale uuesti minna ujuma ehk sama triatlon uuesti läbi teha. Osalejate tagasiside oli üllatavalt positiivne ja võistlus oli ka väga atraktiivne pealtvaatajatele jälgida.

Meestest võttis kindla võidu Oskar Hein, kes läbis kaks triatloni koondajaga Kristjan Melikov, kes läbi kõik kolm ala koondajaga 29:50.5. Teise lõpetanud Kert Pallo lõpetas ajaga 33:45.8 ja kolmandana finišeerinud Stever Juhandile märgiti ajaks 34:12.9.

Naistest oli kindel võitja Maarika Vällik, kes ajaga 36:58.8 saavutas üldarvestuses kõrge 7.koha. Teise ja kolmandana lõpetaid Kirke Liping (38:20.2) ja Eva Lomp (39:44.0)

Kokku läbis uudse triatloniformaadi 37 kogenenud ja vähem kogenenud triatleeti. Noorima võistleja au kandis väärikalt Artur Juhanson, kes enne sügisel algavat kooliteed läbis rõõmuga kaks korda järjest supersprindi triatloni.