Et En

Uus Lääne-Harju Liikumissari kutsub osalema

28.02.2023
Uus Lääne-Harju Liikumissari kutsub osalema

Uus Lääne-Harju Liikumissari kutsub liikumisrõõmust osa saama nii täiskasvanuid kui lapsi

 

Lääne-Harju Liikumissari on selle aasta suvel esmakordselt toimuv ja esimene omataoline sündmus Lääne-Harju vallas. Liikumissari koosneb neljast etapist, kuhu on oodatud osalema lapsed ja täiskasvanud, sõltumata east ja sportlikust vormist. Etappidel on kavas 5 km põhidistants ning 200 m lastejooks.  

2023. aasta on Eestis kuulutatud liikumisaastaks. Lääne-Harju Liikumissari pakub võimaluse nii kohalikele täiskasvanutele kui lastele osaleda liikumissündmusel oma kodukandis. Samuti on Eestis arvestatav hulk liikumisharrastajaid, kellele uus sündmussari annab põhjust tulla tutvuma Lääne-Harju vallaga. 

 

Liikumissarja peakorraldaja Kristi Krull avas uue sündmuse eesmärke: „Meie eesmärgiks on arendada piirkonna spordikultuuri ning julgustada lapsi ja täiskasvanuid tegelema aktiivse liikumisharrastusega. Läbi terve sarja tahame tõsta inimeste teadlikkust liikumisharrastuse vajadustest ning kasuteguritest. Samuti soovime, et vanemad oleksid oma lastele eeskujuks sportliku eluviisi kujundamisel.“

 

Liikumissari läbib nelja omanäolist piirkonda Lääne-Harju vallas ning tutvustab nii kohalikele kui külalistele Laulasmaa, Padise, Klooga ning Paldiski piirkondasid. Vaheldusrikkad rajad kulgevad nii maastikul, asulateedel kui ka linnatänavatel ning annavad hea võimaluse kohaliku piirkonnaga tutvumiseks.

 

„Soovime luua kvaliteetselt korraldatud rahvaspordisündmuste sarja, millest saaks iga-aastane traditsioon ja mis oleks nähtavaks visiitkaardiks Lääne-Harju vallale,“ lisas peakorraldaja Krull.

 

Põhidistantsil toimub elektrooniline ajavõtt ning rada saab läbida nii joostes, kõndides kui ka lapsevankriga.Igal etapil autasustatakse esikolmikut meeste ja naiste arvestuses ning sarja viimasel etapil, Paldiskis, tunnustatakse naiste ja meeste vanuseklasside esikolmikuid jooksusarja üldarvestuses.    

 

Lastejooksudel saavad osaleda 0-12 aastased lapsed. Lastejooksud on kõikidele osavõtjatele eelregistreerimisega tasuta. Jooksudel ei selgitata parimaid, iga distantsi lõpetanud laps saab seemnepaberist diplomi, mis on võimalik hiljem potti või peenrasse istutada. Lastejooksude korraldamise kaudu soovivad korraldajad lasteni tuua rõõmu liikumisest ning anda edasi teadlikkust liikumise olulisusest.

  

Ürituste sarja viiakse läbi võimalikult keskkonnasäästlikult. Koostööd tehakse Roheline Vald MTÜ-ga, kes korraldajaid jätkusuutlikkuse teemadel nõustab. Kasutatakse korduvkasutatavaid pakendeid ning materjale ja sorteeritakse jäätmeid. Vähendatakse vajadust prinditud teabe järele ning materiaalseid ressursse kasutatakse vaid vajaduspõhiselt.  

 

Nii kogu sarjale kui ka etappidele eraldi saab registreerida liikumissarja veebilehel lhjooks.ee. 8. märtsini kehtivad kõige soodsamad osalustasud. 

 

 

INFO JA REGISTREERIMINE: WWW.LHJOOKS.EE

Kommentaarid
Kommentaare pole. Saad olla esimene julge, kes kommentaari lisab :)
Nimi: E-post:
Kontrollkood

...