Et En

Eesti Ööjooks muudab 1. juunil Rakveres liikluskorraldust!

29.05.2024

1. juuni õhtul kell 22.00 stardib ligi 3000 harrastussportlast Eestist ja välismaalt Rakveres toimuvale ja järjekorras 14. Eesti Ööjooksule. Stebby 5 ja Neptunas 10 km rada läbitakse 5 km pikkusel linnaringil, stardi ja finišiga Spordi tänavalt.

 

Seoses rahvaspordi ürituse läbiviimisega suletakse 1. juunil kell 8.00-24.00 Spordi tn (v.a. Spordikeskust teenindav transport). Kell 21.30 - 23.59 suletakse üldliiklusele (v.a. operatiivsõidukid ja ühistransport) tänavad kogu jooksuraja ulatuses ja marsruudil: Spordi - Adoffi - Koidula - Vabaduse - Lembitu - Rägavere - Kungla - Seminari - Karja - Seminari - Kungla - Vabaduse - Karja - Tartu - Rahu - Kunderi - Pikk - Kooli - Spordi.

 

Korraldaja palub tungivalt võimalusel sel õhtul linnas mootorsõidukiga liiklemist vältida. Säästmaks autoga liikleja meelerahu ja tagamaks osalejate turvalisust linnaruumis liikumisel. Korraldaja kutsub linlasi üles nautima liikumispidu Rakveres ning elama kodude ees või akendest ööjooksjatele kaasa. "Pottide, pannide täristamine, ergutushüüded, käteplaksud jms ergutavad alati jooksjat ja jätavad meie linnast kustumatu mälestuse - tahtmise naasta ka järgmistel kordadel," julgustab rakverelasi õhtut nautima peakorraldaja Marko Torm. "Elame kaasa ja naudime mõnusat suveõhtut - see on meie kõigi pidu," lisab Torm.

 

Sündmusel osalevatel Rakvere elanikel palutakse stardimaterjalid välja võtta varaõhtul, et vältida pikemas järjekorras seismist enne jooksu starti. Võistluskeskus avatakse Rakvere Spordikeskuse (Kastani 12) parklas kell 16.00. Stardimaterjale väljastatakse ainult kuni 21.00. Stardid Stebby 5 km ja Neptunas 10 km distantsidele alates kell 22.00. Cappy lastejooksud algusega kell 19.30 (rada kulgeb Kirikupargis).

 

Põhidistantside pääsmed on välja müüdud ja lisanduvad huvilised saavad osaleda vaid Cappy lastejooksudel. Lisainfo: ööjooks.ee.

Sündmuse läbiviimiseks on Rakvere linn väljastanud avaliku ürituse loa nr 223. Turvateenust pakub ja osalejaid suunab G4S, liikluskorralduse tagab Signaal Rakvere.

 

Eesti Ööjooks - Rakvere on 2011. aastal esmakordselt startinud rahvaspordi ja terviseedenduse sündmus, mida on Rakveres korraldatud 14 aastat järjest.

2024. aastal on stardijoonel 2034 naist ja 1373 meest. Neist sadakond välismaalast. Riikidest on esindatud: Ameerika Ühendriigid, Afganistan, Austraalia, Austria, Ecuador, Etioopia, Fidži, Hispaania, Leedu, Läti, Norra, Rumeenia, Soome, Saksamaa, Singapur, Šveits, UK, Ukraina ja Vietnam.

Kommentaarid
Kommentaare pole. Saad olla esimene julge, kes kommentaari lisab :)
Nimi: E-post:
Kontrollkood

...